Реєстратор розрахункових операцій спеціалізований


13 червня 2018 року, із метою реалізації інноваційних технологічних рішень для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування, купівлі-продажу іноземної валюти, надання послуг з приймання готівки для подальшого переказу, Кабінет Міністрів України Постановою №472 (посилання) затвердив Порядок реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (надалі за тестом – Порядок).

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України №121 від 26 березня 2019 року (посилання) було затверджено перелік новітніх моделей РРО, які беруть участь в експериментальному проекті.

На виконання зазначеного Наказу, Державна фіскальна служба України Наказом №247 від 26 березня 2019 року (посилання) включила новітні моделі РРО до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій. До вказаного переліку включено реєстратор розрахункових операцій спеціалізований (надалі – СРРО), що розроблений Товариством з обмеженою відповідальністю «ПЛАТИСЕРВІС» з метою використання РРО при здійсненні діяльності з приймання готівки для подальшого переказу.

Реєстратор розрахункових операцій спеціалізований (далі - СРРО), призначений для фіскалізації операцій з приймання та переказу готівкових коштів, що здійснюються банками та небанківськими фінансовими установами за допомогою програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі - ПТКС), у якості учасника Внутрішньодержавної платіжної системи «Платисервіс».

СРРО становить собою фіскальний сервер платіжної системи, в якому реалізовані фіскальні функції (згідно з визначенням Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Постановою Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій») та виконаний із застосуванням комп’ютерних засобів.

СРРО призначений для роботи у складі платіжної системи, програмне забезпечення якого розроблено такими чином, що жоден платіжний термінал учасника платіжної системи не в змозі прийняти готівкові кошти для переказу без реєстрації СРРО цієї операції.

СРРО забезпечує виконання фіскальних вимог законодавства кожним окремим ПТКС учасника платіжної системи, зокрема забезпечує облік та зберігання фіскальної інформації щодо прийнятих кжним ПТКС готівкових коштів, формування та передачу для друку фіскального чеку щодо прийнятих коштів, формування та зберігання фіскальної інформації та контрольної стрічки в електронній формі по кожному ПТКС.